Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Vozidla s alternativními pohony na dosah

| autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.0

V souvislosti s vypsáním této dotační podpory může u mnohých vyvstat otázka, jaké výhody vozidla s alternativními motory představují oproti vozidlům s tradičními spalovacími motory. Pokud váháte o jejich přínosu životnímu prostředí, tak zde uvádíme několik důvodů, proč si tato vozidla pořídit:

  • vozidla na CNG šetří náklady za palivo,

  • hybridy snižují spotřebu ve městě,

  • elektromobily mají nulové emise, nízké provozní náklady a v současné době již dostačující dojezd.

Důležitý je také celkový dopad na životní prostředí. Vozidla s alternativními pohony představují jednu z možných variant šetrného a zodpovědného chování obyvatel a veřejných subjektů, které přispívá ke zvýšení celkové kvality prostředí v dané lokalitě. Snižování emisí skleníkových plynů, které spalovací motory i přes všechna ekologická opatření produkují, je jedním z ekologických cílů většiny vyspělých států světa a Česká republika není výjimkou. Stejný přístup je aplikován i v rámci snižování produkce těžkých kovů jako je olovo či kadmium. Z tohoto důvodu nebudou v rámci této dotační výzvy podporovány vozidla, jejich hlavní trakční baterie tyto kovy využívají.

Přidejte se pořízením vozidla na alternativní pohony k participaci na udržování kvalitního, čistšího a trvale udržitelného prostředí ve Vaší lokalitě a požádejte s naší pomocí o dotační podporu. Vše Vám srozumitelně vysvětlíme a s odpovědnou péčí Vás provedeme celým procesem žádostí a čerpání dotací. Kontaktujte nás.

Autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.

Foto: ilustrační/ foter.com

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ