Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Vozidla s alternativními pohony na dosah

| autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.0

Vozidla s alternativními pohony na dosah

V souvislosti s vypsáním této dotační podpory může u mnohých vyvstat otázka, jaké výhody vozidla s alternativními motory představují oproti vozidlům s tradičními spalovacími motory. Pokud váháte o jejich přínosu životnímu prostředí, tak zde uvádíme několik důvodů, proč si tato vozidla pořídit:

  • vozidla na CNG šetří náklady za palivo,

  • hybridy snižují spotřebu ve městě,

  • elektromobily mají nulové emise, nízké provozní náklady a v současné době již dostačující dojezd.

Důležitý je také celkový dopad na životní prostředí. Vozidla s alternativními pohony představují jednu z možných variant šetrného a zodpovědného chování obyvatel a veřejných subjektů, které přispívá ke zvýšení celkové kvality prostředí v dané lokalitě. Snižování emisí skleníkových plynů, které spalovací motory i přes všechna ekologická opatření produkují, je jedním z ekologických cílů většiny vyspělých států světa a Česká republika není výjimkou. Stejný přístup je aplikován i v rámci snižování produkce těžkých kovů jako je olovo či kadmium. Z tohoto důvodu nebudou v rámci této dotační výzvy podporovány vozidla, jejich hlavní trakční baterie tyto kovy využívají.

Přidejte se pořízením vozidla na alternativní pohony k participaci na udržování kvalitního, čistšího a trvale udržitelného prostředí ve Vaší lokalitě a požádejte s naší pomocí o dotační podporu. Vše Vám srozumitelně vysvětlíme a s odpovědnou péčí Vás provedeme celým procesem žádostí a čerpání dotací. Kontaktujte nás.

Autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.

Foto: ilustrační/ foter.com

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy