Vozidla s alternativními pohony na dosah

| autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.0

Vozidla s alternativními pohony na dosah

V souvislosti s vypsáním této dotační podpory může u mnohých vyvstat otázka, jaké výhody vozidla s alternativními motory představují oproti vozidlům s tradičními spalovacími motory. Pokud váháte o jejich přínosu životnímu prostředí, tak zde uvádíme několik důvodů, proč si tato vozidla pořídit:

• vozidla na CNG šetří náklady za palivo,

• hybridy snižují spotřebu ve městě,

• elektromobily mají nulové emise, nízké provozní náklady a v současné době již dostačující dojezd.

Důležitý je také celkový dopad na životní prostředí. Vozidla s alternativními pohony představují jednu z možných variant šetrného a zodpovědného chování obyvatel a veřejných subjektů, které přispívá ke zvýšení celkové kvality prostředí v dané lokalitě. Snižování emisí skleníkových plynů, které spalovací motory i přes všechna ekologická opatření produkují, je jedním z ekologických cílů většiny vyspělých států světa a Česká republika není výjimkou. Stejný přístup je aplikován i v rámci snižování produkce těžkých kovů jako je olovo či kadmium. Z tohoto důvodu nebudou v rámci této dotační výzvy podporovány vozidla, jejich hlavní trakční baterie tyto kovy využívají.

Přidejte se pořízením vozidla na alternativní pohony k participaci na udržování kvalitního, čistšího a trvale udržitelného prostředí ve Vaší lokalitě a požádejte s naší pomocí o dotační podporu. Vše Vám srozumitelně vysvětlíme a s odpovědnou péčí Vás provedeme celým procesem žádostí a čerpání dotací. Kontaktujte nás.

Autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.

Foto: ilustrační/ foter.com