Vodohospodáři zajistili pro nemocnici a město Mělník 1 000 ochranných štítů

| zdroj: SOVAK ČR0

Vodohospodáři zajistili pro nemocnici a město Mělník 1 000 ochranných štítů

„Potřeba ochranných pomůcek v nemocnici a také v sociálních službách je nyní obrovská a tak jsme okamžitě využili nabídky provozovatele vodohospodářské infrastruktury, který mohl dodat v krátké době tak velké množství tolik potřebných štítů,“ řekl k rychlé pomoci ředitel VKM Ing. Josef Živnůstek, který časně ráno zajistil převoz ochranných štítů do mělnické nemocnice.

Zhruba stovku štítů si převzal i starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš. „Pro nás je tato pomoc velmi velkým podáním pomocné ruky, musíme jako obec s rozšířenou působností zajistit ochranné prostředky i pro řadu dalších organizací a například i poskytovatelům sociálních služeb pro seniory,“ doplnil starosta.

Ochranné štíty jsou vyrobené z jednoho kusu plastu, jednoduchý design a šablonu, jak výsekem vyrobit snadno skládatelný štít, vymysleli během jednoho dne kreativci připravující společnosti VEOLIA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s., prezentační podklady. Jde o ryze český výrobek.

„Chtěli jsme najít rychlé a snadné řešení, jak štít udělat co nejjednodušeji z jednoho kusu materiálu, abychom jich mohli v krátké době dodat co nejvíce. Náš štít se nechá opakovaně dezinfikovat a vydrží dlouhodobé užívání. V kombinaci s rouškami nebo respirátory jde již o velmi účinnou prevenci proti šířícímu se viru,“ dodala k výrobě unikátních ochranných štítů Mgr. Eva Kučerová, ředitelka komunikace a marketingu Veolia pro střední Evropu.

Foto: zdroj SOVAK ČR