Vichřice Sabine poškodila asi 950 tisíc kubíků dříví

| zdroj: Lesy ČR0

Vichřice Sabine poškodila asi 950 tisíc kubíků dříví

Na jihu Čech silný vítr poškodil přibližně 355 tisíc metrů krychlových dříví, nejpostiženější jsou lesy u Nových Hradů. Na Vysočině se bude odklízet asi 124 tisíc metrů krychlových kalamitního dřeva a v Plzeňském kraji podle všeho 120 tisíc metrů krychlových. V ostatních regionech jde o desítky tisíc jednotlivě vyvrácených, zlomených nebo nalomených stromů.

„Uvolňujeme lesní cesty, opravujeme oplocenky a začali jsme s likvidací polomů v porostech. Přednost bude mít smrkové dříví, částečně ho využijeme k obraně lesa před kůrovcem při jarním rojení,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček s tím, že podnik plánuje zpracovat kalamitní dřevo do konce května.

Zákazy vstupu státní lesy nechystají. „Stále ale platí, že v těchto dnech nedoporučujeme návštěvu lesa,“ upozornil Vojáček.

Foto: Snímek ze 13. února 2020: les na úpatí vrchu Myslivna poblíž Pohorské Vsi v Novohradských horách v Jihočeském kraji/ zdroj Lesy ČR