V Jihlavě je otevřeno první RE-USE centrum

| zdroj: Jihlava0

re-use.centrumjihlava.jpg
zdroj: Jihlava

Jihlava se připojila k městům, kde funguje tzv. re-use centrum. Jedná se o místo, kam mohou občané odnést věci, které již nevyužijí a nebo si zde naopak opatří věci, které dále upotřebí.

RE-USE centrum najdete na Brtnické ulici v areálu firmy Služeb města Jihlavy.

Do RE-USE centra můžete donést jakékoliv drobné předměty z domácností, případně si odsud cokoli zdarma odnést. První takové místo bylo v Jihlavě otevřeno díky spolupráci pracovníků Služby města Jihlavy a odboru životního prostředí magistrátu města a najdete jej v areálu Služeb města Jihlavy (SMJ) na Brtnické ulici.

„Je to zatím taková první vlaštovka, do budoucna bychom chtěli otevřít ještě další RE-USE centrum, které bude i pro větší věci, například pro nábytek a podobně,“ uvedl náměstek primátorky pro životní prostředí Vít Zeman, který se společně s jednatelem SMJ Josefem Ederem zúčastnil v pátek 9. dubna pomyslného přestřižení pásky.

RE-USE centrum přijímá veškeré drobné předměty z domácnosti, jako jsou hračky, knížky či nádobí. „Bohužel nemůžeme přijímat například elektroniku, u které nejsme schopni garantovat její bezpečnost. Dále nepřijímáme třeba plyšové hračky, ve kterých by mohli sídlit paraziti jako jsou roztoči a jiný hmyz,“ doplnil mluvčí SMJ Martin Málek.