Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

#TheFutureIsYours: Celoevropská debata o životním prostředí a změně klimatu

| zdroj: MŽP ČR0

mailchimp_zari3.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Každý obyvatel Evropské unie se nyní může zapojit do celoevropské debaty o budoucím směřování EU a její politiky.

Tato debata proběhne v rámci tzv. Konference o budoucnosti Evropy, která byla dnes zahájena ve Štrasburku a potrvá až do jara příštího roku. Pro účely konference byla vytvořena vícejazyčná digitální platforma, kam mohou lidé psát podněty k zásadním tématům, mezi něž patří i životní prostředí a změna klimatu, a sdílet své představy o fungování Unie. Z digitální výměny názorů i navazující série veřejných diskusí budou evropské instituce čerpat podněty při rozhodování o budoucích prioritách EU.

Mnohojazyčná digitální platforma futureu.europa.eu připomíná svými funkcemi sociální síť, je plně interaktivní a lidé na ní mohou diskutovat o svých návrzích s ostatními občany ze všech členských států ve 24 úředních jazycích EU.Platforma je zaměřena na 9 klíčových témat: Změna klimatu a životní prostředí, Zdraví, Silnější ekonomika, sociální spravedlnost a pracovní místa, EU ve světě, Hodnoty a práva, právní stát, bezpečnost, Digitální transformace, Evropská demokracie, Migrace a Vzdělávání, mládež, kultura a sport. Tato témata navíc doplňuje „otevřená schránka“ pro nápady, které se nemusí týkat jen jedné oblasti, a další témata, neboť občané mohou přijít s jakoukoli problematikou, kterou považují za důležitou.

Kromě toho mají lidé možnost dozvědět se o některé z budoucích veřejných akcí, prezentovat akci svoji či sledovat diskuse o vybraných tématech. Všechny akce související s konferencí, které se zaregistrují na platformě, budou zobrazeny na interaktivní mapě , kde si je mohou občané prohlížet a vybrat si tu, která je zajímá. Organizátorům akcí je na platformě k dispozici příručka, která jim pomůže organizovat a propagovat své iniciativy. Všichni účastníci a akce musí dodržovat Chartu Konference o budoucnosti Evropy, která stanoví normy slušné celoevropské diskuse.

Platforma rovněž poskytuje informace o struktuře a činnosti konference. Je otevřena všem občanům EU, jakož i orgánům a institucím EU, vnitrostátním parlamentům, ústředním a místním orgánům a občanské společnosti a plně respektuje soukromí uživatelů a pravidla EU pro ochranu údajů.

Pojďte debatovat nad tématy, která se týkají i budoucnosti České republiky:

  • účinné využívání zdrojů pro oběhové hospodářství
  • obnova biologické rozmanitosti a snížení znečištění zajištění spravedlivé a inkluzivní transformace - postupný odklon od fosilních paliv
  • #TheFutureIsYours: Přemýšlíte o udržitelné budoucnosti? Přidejte se do celoevropské debaty nad tématy životního prostředí

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards