Reklama

22. 4. 2019  |  Aktuality  |  Autor: Kraj Vysočina

Také letos pokračuje spolupráce s Nadací dřevo pro život a Kronospanem v lesní pedagogice

V minulém týdnu začala v sídle kraje další ze série akcí lesní pedagogiky. Skupina 25 dětí ze 4. třídy ZŠ Seifertova v Jihlavě se dozvěděla nejdříve formou prezentace a následně formou kvízů a interaktivních ukázek o práci lesníků, kteří se starají o sběr šišek a semen z listnatých dřevin, zalesňování – výsadbu sazenic, oplocování listnatých dřevin z důvodu ochrany před okusem zvěře, o práci s motorovou pilou nebo přibližování dříví koněm i moderní technikou, tedy harvestorem. Partner akce firma Kronospan prezentovala výrobu dřevěných desek, plovoucích podlah, obkladů, laminátů, obkladových panelů a OSB desek konkrétními ukázkami. Děti se po interaktivní přednášce rozdělily do šesti skupin a soutěžily v kresbě na dřevotřískové desky vyřezané ve tvaru jehličnatých a listnatých stromů.

„Na dřevěných deskových stromcích jsme viděli namalovanou lesní zvěř, plody stromů, houby, lesní techniku i těžaře. Téma ochrany lesů a péče o ně je v dnešní době více než aktuální, a proto děkuji dětem za jejich aktivní účast. Potěšilo mě, že všechny děti chodí pravidelně do lesa, a jak samy řekly, nikdy by v lese neodhodily žádné odpadky. Navíc mají docela přesnou představu o tom, co všechno se ze dřeva vyrábí,“ pochválil děti radní Martin Hyský. Kraj Vysočina ve spolupráci s firmou Kronospan a Nadací dřevo pro život uspořádaly osvětovou a výtvarnou akci pro děti už počtvrté.

 

Pozn.: Nadace dřevo pro život podporuje dřevo jako domácí obnovitelnou surovinu pro každodenní využití, a tím chrání neobnovitelné zdroje i pro další generace. Více informací o nadaci na www.drevoprozivot.cz

 

lesní pedagogika

lesní pedagogika

lesní pedagogika

 

lesní pedagogika

 

Úvodní foto ilustrační Pixabay

© Ekologie v praxi, z.s. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI