Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Středočeský kraj bude dál spolupracovat se společností EKO-KOM při podpoře recyklace a využití odpadů

| zdroj: Středočeský kraj0

Středočeský kraj bude dál spolupracovat se společností EKO-KOM při podpoře recyklace a využití odp

„Společné projekty se společností EKO-KOM byly z pohledu kraje nejvýznamnějším nástrojem pro plnění cílů odpadového hospodářství Středočeského kraje. S ohledem na pozitivní výsledky v nejsledovanějších ukazatelích, jako jsou celková výtěžnost odděleného sběru na obyvatele kraje, považujeme při současném počtu zapojených obcí do systému třídění, jako velmi vhodné pokračovat ve společných projektech i nadále,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Pro letošní rok společnost EKO-KOM, a.s. vyčlení na realizaci společných projektů ze svého rozpočtu finanční částku ve výši 1,97 milionu korun bez DPH a Středočeský kraj přispěje jedním milionem korun. Hlavním cílem projektů je zvýšení účinnosti systému sběru třídění a využívání komunálních odpadů včetně obalů.

Smluvní strany se dohodly, že budou svoji činnost provádět bez nároku na odměnu a s vlastními prostředky. „V rámci spolupráce se počítá například s nákupem a rozmístěním nádob na tříděný odpad, se soutěží pro obce s názvem ´My třídíme nejlépe´, s organizací seminářů nebo s technickou podporou obcím a jejich obyvatelům,“ upřesnil náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD).

ilustrační foto/pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy