Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Středočeský kraj bude dál spolupracovat se společností EKO-KOM při podpoře recyklace a využití odpadů

| zdroj: Středočeský kraj0

Středočeský kraj bude dál spolupracovat se společností EKO-KOM při podpoře recyklace a využití odp

„Společné projekty se společností EKO-KOM byly z pohledu kraje nejvýznamnějším nástrojem pro plnění cílů odpadového hospodářství Středočeského kraje. S ohledem na pozitivní výsledky v nejsledovanějších ukazatelích, jako jsou celková výtěžnost odděleného sběru na obyvatele kraje, považujeme při současném počtu zapojených obcí do systému třídění, jako velmi vhodné pokračovat ve společných projektech i nadále,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Pro letošní rok společnost EKO-KOM, a.s. vyčlení na realizaci společných projektů ze svého rozpočtu finanční částku ve výši 1,97 milionu korun bez DPH a Středočeský kraj přispěje jedním milionem korun. Hlavním cílem projektů je zvýšení účinnosti systému sběru třídění a využívání komunálních odpadů včetně obalů.

Smluvní strany se dohodly, že budou svoji činnost provádět bez nároku na odměnu a s vlastními prostředky. „V rámci spolupráce se počítá například s nákupem a rozmístěním nádob na tříděný odpad, se soutěží pro obce s názvem ´My třídíme nejlépe´, s organizací seminářů nebo s technickou podporou obcím a jejich obyvatelům,“ upřesnil náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD).

ilustrační foto/pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert