Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Starostové si mohou vygenerovat leták přímo pro svou obec

| zdroj: SMO ČR0

Starostové si mohou vygenerovat leták přímo pro svou obec

Jan Vitula, starosta jihomoravských Židlochovic a náměstek hejtmana pro vědu a výzkum, rozeslal právě starostům obcí v celém Jihomoravském a Moravskoslezském kraji webový generátor, prostřednictvím něhož si následně všechny obce mohou vygenerovat leták ušitý na míru jejich obci, kde budou základní informace zejména o tom, jak si může senior objednat domů jídlo, vč. přímých kontaktů na objednávku, nebo informace o nonstop lince Senior Pointu.

Jan Vitula, starosta Židlochovic:

Většinou zajišťuje rozvoz jídla místní pečovatelská služba, kterou si buď obec sama zřizuje, jako u nás, nebo je zajišťována Charitou, která má celojihomoravskou působnost. Případně to obce řeší jinak (přes dobrovolné hasiče ap.). Všechny tyto možnosti formulář v generátoru obsahuje, stačí vyplnit a přizpůsobit údaj. Přišlo nám škoda tvořit leták jen pro naší obec, když jsou to univerzální informace a univerzální systém. Proto jsem nechal vyvinout webový generátor, kde může každý starosta mít za 2 minuty vytvořený graficky přehledný leták, což usnadní práci.

V tuto chvíli je generátor nastaven pro Jihomoravský a Moravskoslezský kraj, který je plně pokryt sítí Senior Pointů, které zajišťují nonstop linku. Pokud bude zájem z ostatních krajů, rádi upravíme generátor tak, aby mohl pokrýt území celé České republiky. Potřebujeme jen vědět, kdo zde zajišťuje místní nonstop linku.

Děkuji Charitě, že v našem kraji nabídla plošné zajištění této služby skrze jejich pečovatelskou službu. Všude tam, kde si to obce nezařídí jinak, může okamžitě naskočit. Kvůli tomu, že generátor není v tuto chvíli optimalizovaný pro celou republiku (nejsou zde horké linky fungující v příslušných krajích), neuvádíme veřejnou adresu. Nástroj je pro tvorbu oficiálních obecních infomateriálů, ne pro použití široké veřejnosti. V případě zájmu ostatních krajů rádi generátor “ušijeme na míru” pro každý kraj.

Kontakty:

Jan Vitula, 606 715 461

Generátor: https://generator-obce.posp.cz/

Foto: ilustrační/ Canva/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy