Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Starostové si mohou vygenerovat leták přímo pro svou obec

| zdroj: SMO ČR0

Starostové si mohou vygenerovat leták přímo pro svou obec

Jan Vitula, starosta jihomoravských Židlochovic a náměstek hejtmana pro vědu a výzkum, rozeslal právě starostům obcí v celém Jihomoravském a Moravskoslezském kraji webový generátor, prostřednictvím něhož si následně všechny obce mohou vygenerovat leták ušitý na míru jejich obci, kde budou základní informace zejména o tom, jak si může senior objednat domů jídlo, vč. přímých kontaktů na objednávku, nebo informace o nonstop lince Senior Pointu.

Jan Vitula, starosta Židlochovic:

Většinou zajišťuje rozvoz jídla místní pečovatelská služba, kterou si buď obec sama zřizuje, jako u nás, nebo je zajišťována Charitou, která má celojihomoravskou působnost. Případně to obce řeší jinak (přes dobrovolné hasiče ap.). Všechny tyto možnosti formulář v generátoru obsahuje, stačí vyplnit a přizpůsobit údaj. Přišlo nám škoda tvořit leták jen pro naší obec, když jsou to univerzální informace a univerzální systém. Proto jsem nechal vyvinout webový generátor, kde může každý starosta mít za 2 minuty vytvořený graficky přehledný leták, což usnadní práci.

V tuto chvíli je generátor nastaven pro Jihomoravský a Moravskoslezský kraj, který je plně pokryt sítí Senior Pointů, které zajišťují nonstop linku. Pokud bude zájem z ostatních krajů, rádi upravíme generátor tak, aby mohl pokrýt území celé České republiky. Potřebujeme jen vědět, kdo zde zajišťuje místní nonstop linku.

Děkuji Charitě, že v našem kraji nabídla plošné zajištění této služby skrze jejich pečovatelskou službu. Všude tam, kde si to obce nezařídí jinak, může okamžitě naskočit. Kvůli tomu, že generátor není v tuto chvíli optimalizovaný pro celou republiku (nejsou zde horké linky fungující v příslušných krajích), neuvádíme veřejnou adresu. Nástroj je pro tvorbu oficiálních obecních infomateriálů, ne pro použití široké veřejnosti. V případě zájmu ostatních krajů rádi generátor “ušijeme na míru” pro každý kraj.

Kontakty:

Jan Vitula, 606 715 461

Generátor: https://generator-obce.posp.cz/

Foto: ilustrační/ Canva/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert