Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

SFŽP prodlužuje termíny pro doručení podkladů k žádostem z programů Nová zelená úsporám, Dešťovka a Výsadba stromů

| zdroj: SFŽP ČR0

dest.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

S ohledem na mimořádnou epidemickou situaci, vyhlášený nouzový stav a přijatá bezpečnostní opatření prodlužuje Státní fond životního prostředí ČR všem žadatelům o podporu z programů Nová zelená úsporám, Dešťovka a Výsadba stromů všechny lhůty pro doručení podkladů k žádostem do 1. 2. 2021.

Prodloužení se týká lhůt pro doložení:

  • podkladů doručovaných při podání žádosti
  • podkladů k doložení realizace
  • doplnění na základě výzvy k odstranění nesrovnalostí

Prodloužení se týká všech lhůt, které by uplynuly v období od 5. 10. 2020 (počátek platnosti vyhlášeného nouzového stavu) až do 31. 1. 2021. Lhůty, které končí po výše uvedeném datu, zůstávají nadále v platnosti. O prodloužení lhůty není nutné žádat, proběhne zcela automaticky.

Samotné prodloužení však neznamená zastavení administrace žádostí. Kontrola a zpracování došlých podkladů probíhá ve standardním režimu tak, aby mohla být vaše žádost co nejdříve vyřízena.

Pro předání podkladů doporučujeme využít elektronickou komunikaci. Všechny podklady k žádostem lze zaslat na e-mail elektronické podatelny: epodatelna@sfzp.cz nebo prostřednictvím datové schránky SFŽP ČR („favab6q“).

Výjimku tvoří „Smlouvy o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí ČR“ a dokument „Přijetí podmínek dotace – pro program Nová zelená úsporám“, u kterých je nadále nutno postupovat dle pokynů zaslaných společně s dokumentem.

Po celou dobu platnosti bezpečnostních opatření prosíme o omezení osobních návštěv a konzultací s pracovišti Fondu na nezbytně nutné případy. Úřední hodiny pro veřejnost jsou po tuto dobu omezeny na pondělí od 8 do 13 hodin a středu od 12 do 17 hodin.

Před případnou osobní návštěvou doporučujeme příslušné pracoviště kontaktovat telefonicky.

U ostatních výzev z Národním programu Životní prostředí a Operačního programu Životní prostředí budou případné žádosti o prodloužení termínů řešeny individuálně. V takovém případě kontaktujte projektového manažera žádosti.

Pro obecné dotazy nás můžete kontaktovat na bezplatné zelené lince Fondu: 800 260 500, a to v pracovních dnech od 7.30 do 16 hodin nebo na emailu info@sfzp.cz.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT