Rekordní podpora cyklostezek. Na jejich výstavbu půjde téměř 22 miliónů korun

| zdroj: Olomoucký kraj0

Rekordní podpora cyklostezek. Na jejich výstavbu půjde téměř 22 miliónů korun

Nová cyklostezka propojí například Kostelec na Hané s nedalekou obcí Lutotín. K bezpečnosti výrazně přispěje také trasa kolem plumlovské přehrady. Krajské peníze pomohou i při stavbě dalších částí stezky pro cyklisty mezi Litovlí a Uničovem – konkrétně na území Střelic a Červenky,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Podmínkám dotačního programu vyhovělo celkem dvanáct žádostí od jedenácti žadatelů.

Kvalitní cyklistická doprava je pro kraj prioritou. Také proto dáme letos na stavbu cyklostezek nejvíce peněz za poslední čtyři léta,“ uvedl Zahradníček.

Hejtmanství nově upravilo dotační podmínky tak, aby na peníze dosáhlo více žadatelů. Jednodušší byla také administrace jejich žádostí.

Seznam podpořených žadatelů o dotaci na cyklostezky v roce 2020:

Bělotín, Bílovice – Lutotín, Červenka, Libina, Majetín, Mladějovice, Olomouc, Plumlov, Prostějov, Uničov, Újezd

Foto: zdroj Olomoucký kraj