14. 8. 2019  |  Odpady  |  Autor: redakce

Pozvánka: seminář Odpadové hospodářství jihočeských měst a obcí

Redakce Komunální ekologie a Průmyslové ekologie Vás zvou na seminář určený pro starosty, starostky a odpovědné pracovníky obcí a měst na téma Odpadové hospodářství jihočeských měst a obcí.

Seminář bude především diskuzního charakteru a bude zde možno hovořit o komunálních odpadech se zástupci Ministerstva životního prostředí, Svazu měst a obcí, zástupci krajského úřadu Jihočeského kraje a některými zástupci firem, zabývajících se nakládáním s odpady v Jihočeském kraji.

Všichni zúčastnění se mohou aktivně zapojit do diskuze a přispět svými názory, komentáři i dotazy. Hlavními tématickými okruhy budou produkce, materiálové toky a odstranění či využití komunálních odpadů jihočeských měst a obcí tak, jak je to v současnosti a jak by měla situace vypadat v blízké budoucnosti.

Zaměříme se zejména na:

• ekonomickou stránku nakládání s odpady v obcích s přihlédnutím na zvyšování poplatků za skládkování

• třídící slevu, jak bude uplatňována, kdo bude mít ohlašovací povinnosti a co bude znamenat pro obce

• roli slučování obcí za účelem efektivnějšího a levnějšího nakládání s odpady

• to, co pro obce Jihočeského kraje znamená změna strategie v odpadovém hospodářství ČR - odchod od skládkování k využití odpadu a jaké konkrétní technologie jsou reálně k dispozici

Seminář se uskuteční 24. 9. 2019 v Českých Budějovicích

Čas: od 9:00 hod.

Místo: Krajský úřad

U Zimního stadionu 1952/2

370 76 České Budějovice

zasedací místnost č. 2010 – kruhový sál zastupitelstva

Pro zástupce obcí je akce ZDARMA.

Přihláška na seminář ZDE

Vložné pro zástupce firem:

2 990 Kč při registraci do 9. září 2019

3 490 Kč při registraci od 10. září 2019