Pardubický kraj podpořil vloni venkov a životní prostředí více než 90 miliony korun

| zdroj: Pardubický kraj0

vesnice_strom.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Pardubický kraj prostřednictvím vlastních dotačních programů podpořil v loňském roce projekty v oblasti venkova a životního prostředí za více než 90 milionů korun. Zhruba polovina této částky byla investována do rozvoje vodohospodářské infrastruktury a dalších více než 33 milionů korun směřovalo do obcí v rámci Programu obnovy venkova.

„Přestože krajský rozpočet v loňském roce nepříznivě ovlivnila koronavirová krize a samospráva se musela vyrovnat s výpadkem financí, je důležité, že se podařilo i v rámci omezených možností zachovat podporu venkova. Pro mne osobně je to priorita i pro nadcházející období s tím, že cílem je dostat podporu do obcí co nejkratší a nejpřímější cestou. Jako konkrétní příklad bych určitě vyzdvihl dlouhodobě realizovanou podporu venkovských prodejen,“ sdělil krajský radní pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil.

Kromě vodohospodářské infrastruktury a projektů obcí podpořil kraj téměř 10 miliony korun i hospodaření v lesích. Především šlo o podporu těžby kůrovcem napadených stromů a realizaci oplocenek. Využívaný byl také program na podporu začínajících včelařů, na který kraj vyčlenil necelých 380 tisíc korun. Další zhruba dva miliony korun poskytl na vzdělávání a osvětu v oblasti životního prostředí.