Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Obec Úlice buduje kanalizaci i za podpory kraje

| zdroj: Plzeňský kraj0

aktuality.jpg
zdroj: Plzeňský kraj

Výstavba kanalizace je spojena s realizací projektu na vyčištění přehrady Hracholusky, kterou si zadal Plzeňský kraj. Obci poskytl dotaci v celkové výši 10 milionů korun.

V obci Úlice je už ze dvou třetin hotova výstavba kanalizace, na kterou její obyvatelé už dlouho čekali. Obec tento projekt začala připravovat už před více jak deseti lety. Kanalizace bude mít cca 200 přípojek s kapacitou až na 700.

Ve středu 2. září 2020 navštívila obec Úlice radní pro životní prostředí a zemědělství Radka Trylčová. Prohlédla si stavbu a zúčastnila se pracovní porady zástupců obce s realizátorem výstavby kanalizace, jímž je společnost Stavmonta, spol. s r.o.

Naše obec chtěla už před lety iniciovat nějakou akci, aby se zjistilo, proč jsou Hracholusky znečištěné. Za studii kraje jsme moc rádi, ukázala nám na potenciální znečišťovatele. Díky ní se konečně dočkáme dlouho připravované kanalizace,“ uvedl starosta Úlice Ondřej Bacho.

O znečištění je třeba mluvit. Jednotlivé kroky vytvořené na základě naší studie postupně realizujeme,“ konstatovala radní Radka Trylčová. „V některých částech kraje infrastruktura vůbec vybudovaná není. Situace se ale zlepšuje. V současnosti se buduje v řadě obcí,“ dodala.

Úlice očekává, že práce budou hotovy na jaře příštího roku. Už teď je vidět změna. V obci odkryli strouhu, kde místo splašků teče čistá voda.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards