24. 10. 2019  |  Dotace  |  Autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.

Nenechte si ujít 100 % dotaci na výsadbu stromů

Vzrůstající teploty spojené s vyšší koncentrací CO2 a úbytek stromů ve městech a obcích byly hlavní příčiny vzniku inciativy Sázíme budoucnost, která se zasadila do 5 let vysázet 10 milionů stromů mimo lesní porosty a ulevit tak životnímu prostředí a obyvatelům měst a obcí.

Tuto iniciativu se rozhodlo podpořit Ministerstvo životního prostředí a na tento záměr uvolnilo finanční prostředky ve výši 100 milionů korun.

Nepopiratelná výhoda a dostupnost této dotační podpory je bezpochyby v tom, že o 100 % dotaci na výsadbu stromů v dané obci či městě může požádat opravdu každý, kdo má k tomuto místu vazbu. Výjimku tvoří pouze politické strany a hnutí. Výsadba se týká výlučně listnatých stromů, které oproti stromům jehličnatým plní lépe účel snižování CO2 a teploty prostředí.

V rámci dotační podpory jsou podporovány tyto aktivity:

• nákup sazenic,

• nákup potřebného materiálu,

• následná péče o vysazené stromy,

• odborná příprava a dozor výsadby.

U samotného sázení stromů je předpokládána občanská iniciativa místních obyvatel v rámci dobrovolnictví, z tohoto důvodu není samotná práce na výsadbě poskytnutou dotací podporována.

Zaujala Vás tato výzva a rádi byste svou iniciativou podpořili zlepšení životního prostředí v místě, kde žijete? Napište nám. Rádi Vám pomůžeme se získáním této podpory.

Autor: Bc. Nela FassmannováFair Care s. r. o.

Foto: redakce archiv