Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Krajský úřad má vítěze výzvy Do práce na kole v Pardubicích

| autor: Pardubický kraj0

Krajský úřad má vítěze výzvy Do práce na kole v Pardubicích

Vysoký podíl na tomto výsledku měli i zaměstnanci Krajského úřadu Pardubického kraje, kterých se zapojilo celkem 66. Mezi nimi byl i absolutní pardubický vítěz Jiří Kunt.

„Letos jsme zaměstnance vyzvali spolu s kolegou radním Živným, se kterým jako Pardubáci kolo využíváme k cestě do práce poměrně často. A byli jsme překvapeni, kolik se jich přihlásilo jak do cyklosoutěže, tak i do soutěže Běhej do práce. A nebyli jen z Pardubic, ale i z mnoha okolních obcí. Klobouk dolů před Jiřím Kuntem, který každý den jezdil z Chvaletic a najel celkem 2764 kilometrů,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Výkon Jiřího Kunta znamenal zhruba 6 – 7 hodin denně v sedle. „Jezdil jsem každý den kromě asi dvou dnů dovolené, i v dešti a větru. Když bylo hezky, snažil jsem se najet co nejvíce kilometrů i po trochu delších trasách,“ prozradil vítěz výkonnostní soutěže, který každý den vyjížděl ve čtvrt na pět z domu.

„Požádali jsme účastníky, aby nám poslali své cyklistické postřehy, se kterými se můžeme dál zabývat ve spolupráci s městem, nebo při tvorbě cyklistických stezek v našem kraji. Praxe je totiž vždy trochu jiná, než jak je to vidět z projekčního stolu,“ konstatoval René Živný.

„Zaměstnanci Krajského úřadu mají v práci zázemí pro uzamčení kol, které už poslední dobou přestává kapacitně stačit, proto si vyžádali jeho rozšíření. Mají možnost se v práci osprchovat a po cestě na kole převléknout. V příštím roce by se mohl úřad zúčastnit i soutěže o cyklozaměstnavatele,“ sdělil ředitel Jaroslav Folprecht.

Celá výzva má kromě zdravotního a kondičního také ekologický rozměr. „Organizátoři vyčíslili, kolik emisí CO2 by účastníci vyprodukovali, kdyby jezdili do práce autem. Jen lidé přihlášení v Pardubicích tak ulehčili našemu ovzduší o 20 tun CO2, a to je myslím také hodně dobrý důvod, proč do toho jít,“ dodal na závěr Roman Línek.

Na druhém výkonnostním místě byl Zdeněk Čížek

Část účastníků při vyhodnocení

Setkání s účastníky

Setkání s účastníky

Zahájení výzvy na kolách

Část účastníků při zahájení výzvy

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay

  Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

  Okomentovat

  Partneři

  Vodárenství
  Sovak
  Zdravá města
  ABPlast
  Satturn
  Wasten
  JRK
  SKS
  Ecobat
  Nadace Partnerství
  Adapterra Awards
  Teplárna ČB
  EkoWATT
  Solární asociace
  AKU-BAT
  Sensoneo
  I-tec
  SmVaK Ostrava
  Energie AG
  Den malých obcí
  Denios
  PSAS
  Rema
  K-tech Komunální technika
  Meva a.s.
  EKO-KOM
  ČEVAK
  Povodí Vltavy