Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Krajský úřad má vítěze výzvy Do práce na kole v Pardubicích

| autor: Pardubický kraj0

Krajský úřad má vítěze výzvy Do práce na kole v Pardubicích

Vysoký podíl na tomto výsledku měli i zaměstnanci Krajského úřadu Pardubického kraje, kterých se zapojilo celkem 66. Mezi nimi byl i absolutní pardubický vítěz Jiří Kunt.

„Letos jsme zaměstnance vyzvali spolu s kolegou radním Živným, se kterým jako Pardubáci kolo využíváme k cestě do práce poměrně často. A byli jsme překvapeni, kolik se jich přihlásilo jak do cyklosoutěže, tak i do soutěže Běhej do práce. A nebyli jen z Pardubic, ale i z mnoha okolních obcí. Klobouk dolů před Jiřím Kuntem, který každý den jezdil z Chvaletic a najel celkem 2764 kilometrů,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Výkon Jiřího Kunta znamenal zhruba 6 – 7 hodin denně v sedle. „Jezdil jsem každý den kromě asi dvou dnů dovolené, i v dešti a větru. Když bylo hezky, snažil jsem se najet co nejvíce kilometrů i po trochu delších trasách,“ prozradil vítěz výkonnostní soutěže, který každý den vyjížděl ve čtvrt na pět z domu.

„Požádali jsme účastníky, aby nám poslali své cyklistické postřehy, se kterými se můžeme dál zabývat ve spolupráci s městem, nebo při tvorbě cyklistických stezek v našem kraji. Praxe je totiž vždy trochu jiná, než jak je to vidět z projekčního stolu,“ konstatoval René Živný.

„Zaměstnanci Krajského úřadu mají v práci zázemí pro uzamčení kol, které už poslední dobou přestává kapacitně stačit, proto si vyžádali jeho rozšíření. Mají možnost se v práci osprchovat a po cestě na kole převléknout. V příštím roce by se mohl úřad zúčastnit i soutěže o cyklozaměstnavatele,“ sdělil ředitel Jaroslav Folprecht.

Celá výzva má kromě zdravotního a kondičního také ekologický rozměr. „Organizátoři vyčíslili, kolik emisí CO2 by účastníci vyprodukovali, kdyby jezdili do práce autem. Jen lidé přihlášení v Pardubicích tak ulehčili našemu ovzduší o 20 tun CO2, a to je myslím také hodně dobrý důvod, proč do toho jít,“ dodal na závěr Roman Línek.

Na druhém výkonnostním místě byl Zdeněk Čížek

Část účastníků při vyhodnocení

Setkání s účastníky

Setkání s účastníky

Zahájení výzvy na kolách

Část účastníků při zahájení výzvy

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay

  Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

  Okomentovat

  Partneři

  Vodárenství
  Sovak
  Zdravá města
  Satturn
  Wasten
  JRK
  SKS
  Ecobat
  Nadace Partnerství
  Adapterra Awards
  Teplárna ČB
  EkoWATT
  Solární asociace
  AKU-BAT
  I-tec
  SmVaK Ostrava
  Energie AG
  Den malých obcí
  Denios
  PSAS
  Rema
  K-tech Komunální technika
  Meva a.s.
  EKO-KOM
  ČEVAK
  Povodí Vltavy
  SRVO
  Bert
  ORGREZ