Karlovarský kraj opět podpoří obce v rámci Programu obnovy venkova

| zdroj: Karlovarský kraj0

Karlovarský kraj opět podpoří obce v rámci Programu obnovy venkova

Karlovarský kraj obdržel celkem 173 žádostí o poskytnutí dotace v celkové výši přesahující 50 milionů korun. Část z nich ale musela být kvůli převisu pokrácena. Jedna byla navíc na základě žádosti žadatele stornována a další dvě pak nesplnily podmínky programu, a proto nebyly zařazeny do hodnocení.

„Karlovarský kraj prostřednictvím vyhlášeného dotačního titulu podporuje zejména menší obce, které nedosáhnou na dotace z národních a evropských programů, ale výraznou měrou přispívají k rozvoji venkova. A právě nyní, kdy se potýkáme s nastupující hospodářskou krizí v souvislosti s koronavirovou pandemií, patří tyto skupiny žadatelů mezi nejvíce ohrožené. Abychom udrželi stávající život na venkově a přispěli k realizaci potřebných projektů, doporučujeme krajskému zastupitelstvu schválení dotací v celkové výši 29 888 651 korun,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje, projektového řízení a informatiky Josef Janů.
Na opravy a údržbu venkovské zástavby a občanské vybavenosti půjde téměř 16 milionů korun, na rekonstrukci a výstavbu místních komunikací 5 milionů korun, na provoz venkovských prodejen více jak 920 tisíc korun, na činnost manažerů mikroregionů a místních akčních skupin necelých 5 milionů korun a na projekty související s úspěšnou nominací hornického regionu Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO 3 miliony korun.

Pokud rozdělení dotací schválí Zastupitelstvo Karlovarského kraje, podpořena bude například oprava nevyhovujícího povrchu komunikace v Krásném Jezu spojující centrum obce s místním vlakovým nádražím, obnova veřejného osvětlení v Ovesných Kladrubech, výstavba autobusových zastávek v Dolních Nivách, zajištění provozu prodejen v Nové Vsi a Jindřichovicích či vytvoření technické projektové dokumentace pro rozšíření parkovacích kapacit na území města Abertamy.

Podrobné informace o dotačním programu naleznete na internetových stránkách Karlovarského kraje.

Foto: ilustrační/ Pixabay