Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

K projektům na energetické úspory se zaručeným výsledkem přibudou objekty spravované SOU a PŠ Kladno – Vrapice, SOŠ a SOU Hořovice a Domovem Jílové

| autor: Středočeský kraj0

K projektům na energetické úspory se zaručeným výsledkem přibudou objekty spravované SOU a PŠ Klad

Objekty, u nichž se metoda ukáže jako nevhodná, budou nahrazeny jinými budovami, které jsou ve správě kraje a jeho příspěvkových organizací.

„U šestice objektů, které jsou součástí Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře, se ukázalo, že nejsou vhodné pro realizaci energetických úspor metodou EPC. Z balíčku 120 budov v rámci EPC II se proto přesune šest budov do EPC I. Konkrétně jde o objekty patřící do komplexu Oblastní nemocnice Mladá Boleslav,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast financí a evropských fondů Gabriel Kovács (ANO 2011).

Aby byl kompletní i projektový záměr EPC II, budou do něj podle rozhodnutí Rady Středočeského kraje zařazeny nové objekty (i v tomto případě jich bude šest). Jedná se o budovy spravované SOU a PŠ Kladno – Vrapice, SOŠ a SOU Hořovice a Domovem Jílové, poskytovatelem sociální služeb. Projekty budou připravovány do výzvy č. 121 Operačního programu Životní prostředí v předpokládané výši dotace 50 %. Na kofinancování výdajů projektů je zvažována možnost čerpání půjčky ze Státního fondu životního prostředí.

Metoda EPC spočívá v tom, že se náklady (například na zateplení budov) neproplácejí hned, ale až zpětně ze skutečně dosažených energetických úspor, ke kterým se dodavatel zavázal.

Ilustrační foto (Obrázek se otevře do nového okna)

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema