Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

K projektům na energetické úspory se zaručeným výsledkem přibudou objekty spravované SOU a PŠ Kladno – Vrapice, SOŠ a SOU Hořovice a Domovem Jílové

| autor: Středočeský kraj0

K projektům na energetické úspory se zaručeným výsledkem přibudou objekty spravované SOU a PŠ Klad

Objekty, u nichž se metoda ukáže jako nevhodná, budou nahrazeny jinými budovami, které jsou ve správě kraje a jeho příspěvkových organizací.

„U šestice objektů, které jsou součástí Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře, se ukázalo, že nejsou vhodné pro realizaci energetických úspor metodou EPC. Z balíčku 120 budov v rámci EPC II se proto přesune šest budov do EPC I. Konkrétně jde o objekty patřící do komplexu Oblastní nemocnice Mladá Boleslav,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast financí a evropských fondů Gabriel Kovács (ANO 2011).

Aby byl kompletní i projektový záměr EPC II, budou do něj podle rozhodnutí Rady Středočeského kraje zařazeny nové objekty (i v tomto případě jich bude šest). Jedná se o budovy spravované SOU a PŠ Kladno – Vrapice, SOŠ a SOU Hořovice a Domovem Jílové, poskytovatelem sociální služeb. Projekty budou připravovány do výzvy č. 121 Operačního programu Životní prostředí v předpokládané výši dotace 50 %. Na kofinancování výdajů projektů je zvažována možnost čerpání půjčky ze Státního fondu životního prostředí.

Metoda EPC spočívá v tom, že se náklady (například na zateplení budov) neproplácejí hned, ale až zpětně ze skutečně dosažených energetických úspor, ke kterým se dodavatel zavázal.

Ilustrační foto (Obrázek se otevře do nového okna)

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ