Inspekce životního prostředí neshledala v provozu prachovické cementárny nedostatky

| zdroj: Pardubický kraj0

Odpad společnost využívá pro provoz přilehlé cementárenské pece. Na základě podnětu od občanů se hejtman také zajímal o stav ovzduší v přilehlém okolí.

„V říjnu loňského roku jsem obdržel podnět od občanů, kteří žijí z okolí cementárny v Prachovicích a stěžují si na zápach způsobený provozem. Po konzultaci s krajským oddělením životního prostředí jsme tento podnět předali na Českou inspekci životního prostředí, která provedla přímo na místě kontrolní šetření.

Vedle toho provozovatel kontaktoval starosty okolních obcí s dotazem, zda od svých občanů evidují jakékoliv podněty směrem k provozu cementárny. Z jejich reakcí vyplývá, že podněty v tuto chvíli nemají. Ze závěrů inspekce je navíc patrné, že neshledala ze strany provozovatele žádné nedostatky směrem ke znečištění ovzduší zápachem,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že i nadále bude případné podněty řešit přímo s provozovatelem cementárny.

Foto: Pardubický kraj