Diskuze s odborníky přiblíží problémy se suchem a kůrovcem

| autor: Město Jihlava0

Diskuze s odborníky přiblíží problémy se suchem a kůrovcem

Veřejné diskuze se zúčastní například primátorka města nebo rektor Univerzity Karlovy

V Dělnickém domě Jihlava se 4. června uskuteční diskuze v rámci celostátního projektu Univerzity Karlovy Česko! A jak dál. Hlavním tématem jihlavského setkání bude aktuální stav sucha v České republice, jaké škody způsobuje a co proti němu dělat.

„Sucho je v současné době největším problémem, a to po celé republice. Nevyřeší ho rozhodnutí samospráv ani nařízení obecních úřadů, pomoci může kromě trvalých dešťů pouze zodpovědné zacházení s vodou. Jsem ráda, že mají i Jihlavané příležitost slyšet od odborníků, jak na tom vlastně jsme a co proti tomu lze dělat,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová.

Veřejnost se může zapojit do diskuze s rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou, ministrem životního prostředí Richardem Brabcem, generálním ředitelem Povodí Vltavy Petrem Kubalou nebo Bohumírem Jánským z Katedry fyzické geografie a geoekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Ze zástupců vedení města Jihlavy se kromě primátorky zúčastní také náměstci Petr Laštovička, Jaromír Kalina a Vít Zeman, chybět nebude ani uvolněný radní Daniel Škarka. Setkání v Dělnickém domě začne 4. června od 17.30 hodin.

Foto: ilustrační/ redakce