Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Diskuze s odborníky přiblíží problémy se suchem a kůrovcem

| autor: Město Jihlava0

Diskuze s odborníky přiblíží problémy se suchem a kůrovcem

Veřejné diskuze se zúčastní například primátorka města nebo rektor Univerzity Karlovy

V Dělnickém domě Jihlava se 4. června uskuteční diskuze v rámci celostátního projektu Univerzity Karlovy Česko! A jak dál. Hlavním tématem jihlavského setkání bude aktuální stav sucha v České republice, jaké škody způsobuje a co proti němu dělat.

„Sucho je v současné době největším problémem, a to po celé republice. Nevyřeší ho rozhodnutí samospráv ani nařízení obecních úřadů, pomoci může kromě trvalých dešťů pouze zodpovědné zacházení s vodou. Jsem ráda, že mají i Jihlavané příležitost slyšet od odborníků, jak na tom vlastně jsme a co proti tomu lze dělat,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová.

Veřejnost se může zapojit do diskuze s rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou, ministrem životního prostředí Richardem Brabcem, generálním ředitelem Povodí Vltavy Petrem Kubalou nebo Bohumírem Jánským z Katedry fyzické geografie a geoekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Ze zástupců vedení města Jihlavy se kromě primátorky zúčastní také náměstci Petr Laštovička, Jaromír Kalina a Vít Zeman, chybět nebude ani uvolněný radní Daniel Škarka. Setkání v Dělnickém domě začne 4. června od 17.30 hodin.

Foto: ilustrační/ redakce

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema