Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Cyklobusy z Českého ráje do Krkonoš zahajují letní sezónu

| autor: Liberecký kraj0

Cyklobusy z Českého ráje do Krkonoš zahajují letní sezónu

„Vyhodnocení využívání cyklobusů v předchozích letech nás vedlo k navržení nového dopravního konceptu,“ vysvětluje Otto Pospíšil, zástupce ředitele organizátora dopravy KORID LK. „Poptávka se postupem času mění a my musíme na tuto skutečnost reagovat,“ dodává. Část linek do Českého ráje je objednávána společně se sousedním Královehradeckým krajem a podílí se i některé obce na trasách, proto byla nejprve nutná řada jednání nad novým návrhem.

Od 1. 6. zahájí víkendový provoz linky 391 Turnov – Vyskeř – Troskovice – Holín,Prachov – Jičín a IREDO 510 (630077) Jičín – Sobotka – Hrad Kost. Krkonoše a Jizerské hory zároveň spojí linka 990 Harrachov – Vrchlabí – Pec pod Sněžkou – Horní Malá Úpa.

Se začátkem letních prázdnin se rozšíří provoz také na pracovní dny, ale nabídka cyklobusů se rozšíří o další linky. Novinkou bude linka 392 Liberec – Turnov – Vyskeř – Hrad Kost – Sobotka, která pojede od pátku do neděle. V pozměněné trase pojede o sobotách a nedělích linka 591 Semily – Kozákov – Rovensko pod Troskami – Troskovice.

Jízdní řády cyklobusů jsou vzájemně koordinovány a cestující budou ve vybraných zastávkách mít možnost využít vzájemné přestupy mezi linkami, například v Sobotce, Vyskeři, Troskovicích či v Pařežské Lhotě.

„Liberecký kraj dlouhodobě podporuje cykloturistiku, a to nejen rozvojem cyklostezek, ale i nabídkou dopravního spojení, které v některých sklonově náročných úsecích zlepší dostupnost oblíbených cílů nebo výrazně zkrátí čas,“ komentuje změny Jan Sviták, náměstek hejtmana a doplňuje, „Český ráj je také dostupný sobotním cyklovlakem z Liberce a i ostatní části Libereckého kraje jsou zahrnuty do sítě autobusových linek, které přepravu kol umožňují již od května.“         

Tipy na výlet a turistické cíle:

  • na zámek Hrubá Skála linkou 391
  • k rybníkům Vidlák a Krčák linkou 391
  • na Prachovské skály linkou 391 (od Semil a Rovenska linkou 591 s přestupem na linku 391 v Troskovicích; od Jičína též linkou IREDO 510)
  • na zámek Humprecht a na hrad Kost linkou 392
  • více informací o dalších cílech na http://www.cesky-raj.info/cs/cykliste/cyklobusy.htm

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema