Brno: dotace na zelené střechy a zachytávání dešťové vody

| zdroj: Brno0

Brno: dotace na zelené střechy a zachytávání dešťové vody

Žádosti v druhém ročníku přijímá magistrát od 1. 2. do 31. 8. 2020. V předchozím ročníku přišlo 105 kompletních žádostí o příspěvek. Dvacet dva projektů podpořených příspěvkem už bylo realizováno. Celkem město podpořilo přes 18 tisíc m² zelených střech. Nejčastěji vznikaly na rodinných domech a zpravidla byly osázené suchomilnou vegetací. Ta totiž dokáže snášet i extrémní podmínky, jako je vítr, nedostatek vláhy a živin. Nejvíce žádostí přišlo z městských částí Jundrov, Královo Pole, Brno-střed a Maloměřice a Obřany.

V programu Nachytej dešťovku získalo loni podporu 19 projektů. Ty dostaly celkem 307 tisíc korun. Zachytávanou dešťovou vodu mohou lidé vhodně využít například pro zalévání zahrad. Lidé, kteří mají zájem o dotaci, se mohou dozvědět bližší informace na webu. Žádost je pak nutné na Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna doručit do konce letošního srpna.

Foto: zdroj město Brno