Suchá novela vodního zákona a další legislativní novinky oboru

Datum konání: Jan. 27, 2021, 9:30 a.m.
Místo konání: online

| zdroj: SOVAK ČR0

voda_mesto.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv
Datum konání: Jan. 27, 2021, 9:30 a.m.
Místo konání: online

Webinář pořádaný SOVAK ČR (Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR).

Webinářem provede JUDr. Zdeněk Horáček, Ph.D., který působí jako advokát v advokátní kanceláři Deloitte Legal, s.r.o., kde je v týmu nemovitostního a stavebního práva odpovědný za problematiku vodního hospodářství. Dále je členem České advokátní komory.

JUDr. Zdeněk Horáček, Ph.D., vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a v rámci doktorského studia, zaměřeného na právo životního prostředí, absolvoval roční stáž na Právnické fakultě Katolické univerzity v belgickém Leuvenu. Je expertem na vodní právo a dále se specializuje na nemovitostní a stavební právo, právo životního prostředí a správní právo, které v současné době vyučuje na Fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni.

Před nástupem do advokátní kanceláře pracoval JUDr. Horáček, Ph.D., na Ministerstvu zemědělství jako zástupce ředitele odboru vodohospodářské politiky a protipovodňových opatření. Je spoluautorem komentářů k vodnímu zákonu a zákonu o vodovodech a kanalizacích, vzorů vodoprávních rozhodnutí a učebnice vodního práva a pravidelně přednáší a publikuje v problematice vodního hospodářství.

Program:

9:30   Registrace (online připojení)

10:00   Zahájení webináře a úvodní slovo SOVAK ČR – Ing. Vilém Žák, ředitel a člen představenstva SOVAK ČR

10:10   Suchá novela vodního zákona

11:10  Návrh ústavního zákona o ochraně vody a vodních zdrojů

11:40Přestávka

11:50  Základy návrhu nového stavebního zákona

12:20   On-line diskuse

12:30   Závěr webináře

Více informací najdete zde.