Odpovědné veřejné zadávání – pět měsíců s novelou

Datum konání: May 20, 2021, 9 a.m.
Místo konání: online

| zdroj: IOVZ/ NSZM ČR0

ekologie.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixababy
Datum konání: May 20, 2021, 9 a.m.
Místo konání: online

Ministerstvo práce a sociálních věcí pořádá konferenci, která nabídne současné příležitosti odpovědného veřejného zadávání. Skvělí řečníci budou sdílet své zkušenosti z aktuální praxe.

Změna zákona o zadávání veřejných zakázek přinesla zadavatelům novou povinnost využívat zásady sociálně a environmentálně odpovědného zadávání a inovací. Cílem konference je odborná diskuse o stávajícím právním nastavení odpovědného nakupování veřejných institucí, jeho možných příležitostech a výzvách.

Akce je určena zejména zadavatelům, odborníkům na témata veřejných zakázek a udržitelnosti, zástupcům politických stran, představitelům měst, obcí, krajů, státních institucí, zdravotnických zařízení a dalších veřejných zadavatelů.

Konference se koná v rámci realizace projektu „Odpovědný přístup k veřejným nákupům – Strategické zadávání veřejných zakázek“, který podporuje zadavatele při implementaci strategického zadávání veřejných zakázek, poskytuje vzdělávání v oblasti udržitelných nákupů veřejné správy či publikuje příklady dobré praxe.

Zahájení

Ingrid Štegmannová, státní tajemnice, Ministerstvo práce a sociálních věcí

Odpovědné veřejné zadávání jako nástroj pro udržitelnou obnovu v Evropské Unii

Katharina KNAPTON-VIERLICH, Acting Head of Unit, Public Procurement, DG GROW, European Commission

Právní nastavení odpovědného veřejného zadávání a perspektiva vývoje

Současné příležitosti odpovědného veřejného zadávání – panelová diskuse

Přestávka

Pohled dozorového orgánu na novou zásadu odpovědného veřejného zadávání

Aktuální praxe – příklady odpovědného zadávání v ČR

Diskuse, závěr

Včas před konáním semináře obdržíte e-mailem odkaz na online vysílání. Registrovat se můžete zde.