Konference Komunitní energetika a adaptace na klima

Datum konání: Nov. 2, 2022, 1 p.m. - Nov. 2, 2022, 7 p.m.
Místo konání: Praha

| zdroj: Adapterra Awards/ Nadace Partnerství0

solary_ja.JPG
zdroj: redakce archiv
Datum konání: Nov. 2, 2022, 1 p.m.
Místo konání: Praha

Zdražování energií a nepříjemná závislost na jejich dovozu nás nutí přemýšlet nad soběstačností, vlastní výrobou i sdílením energie. Pojďte s námi probrat, jaké možnosti nabízí komunitní energetika a jak ji začlenit do celkové adaptace města na změnu klimatu.

Program:

Co je komunitní energetika, jak funguje a kde začít

V prvním bloku vystoupení dostanete přehled o tom, jaké příležitosti skýtá rozšíření konceptu komunitní energetiky pro města, obce, ale i domácnosti.

Seznámíte se s příkladem fungováním energetického družstva v dolnorakouském Wolkersdorfu, s příležitostmi, které pro adaptaci budov představuje jejich energetická renovace.

Představíme vám novinku – zjednodušený model fungování sdílených fotovoltaických elektráren na bytových domech v Česku, koncept který dostane zelenou od ledna 2023, i možnosti účinného energetického poradenství pro občany.

Fotovoltaika jako pomocník v klimatické adaptaci

V druhém bloku se budeme věnovat adaptačním přínosům fotovoltaických projektů na budovách i v krajině. Dozvíte se jak lze pomocí fotovoltaiky omezovat přehřívání měst. Získáte představu o tom, co je a co není agrivoltaika nebo jak funguje biosolární střecha.

Příklady dobré praxe

Blok rychlé inspirace – investoři a realizátoři adaptačních projektů z celého Česka vám ve stručnosti představí své projekty.

Slavnostní vyhlášení Adapterra Awards

Hledáme a oceňujeme projekty, které našim městům a krajině pomáhají zvládat dopady klimatické změny. Ocenění převezmou vítězové 4 hlavních kategorií, nejlepší projekt na území hl. m. Prahy i vítěz veřejného hlasování o nejsympatičtější adaptační projekt Česka.

Neformální setkání

Po ukončení konference a slavnostního vyhlášení soutěže Adapterra Awards vás zveme na neformální setkání.

Více informací najdete zde.