Reklama

14. 5. 2019  |  Voda  |  Autor: Hana Tomášková

Co pro vás chystáme

Vážení čtenáři,

 

dnešním úvodním článkem Vladimíra Sochora, ředitele odboru energetické účinnosti a úspor MPO ČR, pomalu uzavíráme tématický celek Veřejné osvětlení. V dalších dvou týdnech se můžete těšit na pokračování informací o dotacích MPO ČR.

Neznamená to ovšem, že už nás tzv. Véóčko dále nezajímá. Naopak. Na základě vašich reakcí na rozhovor s Tomášem Maixnerem o biodynamickém osvětlení a světelném smogu připravujeme článek, který problematiku osvětluje z protichůdného pohledu.

Dále sledujeme situaci v místech, kde mají s veřejným osvětlením problémy. Na straně druhé mapujeme příklady dobré praxe. Pokud máte chuť pochlubit se, jak to u vás funguje, nebo si naopak postěžovat, ozvěte se nám.

Dalším tématem, které pro vás chystáme, je Sucho a voda. Jan Kříž, náměstek pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů Ministerstva životního prostředí vás seznámí s vyhlášenými dotačními programy, které řeší zmírnění následků sucha. Od renomovaného biologa Jana Pokorného se dozvíte o vlivu vegetace na klima ve městě.

Čeká nás konference Voda & sucho 2019, kde jsou Komunální i Průmyslová ekologie mediálními partnery nebo mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody-kanalizace, kde je mediálním partnerem Průmyslová ekologie. Z obou akcí pro vás zpracujeme několik příspěvků.

Můžete se těšit na článek, který vám poradí s výběrem domácí vodárny. O nutnosti pravidelně kontrolovat vodu ze studní jsme vás již informovali, stejně tak i o spotřebě pitné vody v českých domácnostech. Aktuálnímu stavu sucha, připravenosti státu na krizové situace nedostatku pitné vody a vodohospodářství obecně budeme věnovat pozornost i nadále.

Nemusíte se ale bát, že bychom zapomněli na ostatní oblasti, o kterých jsme slíbili, že budeme psát. Současná situace v odpadovém hospodářství je poněkud třaskavá. Máme v hledáčku všechny hlavní aktéry. Změny ve vývoji situace budeme pravidelně zveřejňovat.

Přineseme vám aktuální zpravodajství i zajímavosti z energetiky, ochrany ovzduší, oběhového hospodářství či dotací a zodpovíme vaše dotazy.

Vaše názory nás zajímají. Tento portál tvoříme společně.

© Ekologie v praxi, z.s. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI