AKTUALITY

Od letošní sezóny bude dalším lákadlem pro turisty unikátní elektroloď. Zájemci si užijí plavbu po hladině Slezské Harty už od začátku června. Moravskoslezský kraj tak pokračuje v podpoře cestovního ruchu, na pořízení elektrolodi dal 14 milionů korun.

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a Rokytka.

Pro tyto organizace uvolní z programu podpory ekologické výchovy a osvěty celkem 335 tisíc korun. Celkem město letos podpoří ekologickou výchovu více než 750 tisíci korunami.

Šetření prováděná členskými státy ukázala, že v posledních letech na trhu narůstá počet materiálů a předmětů přicházejících do styku s potravinami, které jsou vyrobeny z plastů a do nichž se přidává bambus nebo jiné „přírodní“ látky.

Pražští zastupitelé dnes schválili Plán udržitelné mobility Prahy a okolí. Dokument řeší snadnější spojení metropolitní oblasti s hlavním městem, celkové zklidnění dopravy, rozvoj elektromobility a v neposlední řadě zvýšení bezpečnosti v dopravě.

Do Nemocnice Nové Město na Moravě půjdou další investice, které budou mít za cíl snižování energetické náročnosti. Výběrová komise Řídícího orgánu Operačního programu Životní prostředí 2014-2020 rozhodla o podpoře projektů na zateplení čtyř objektů nemocnice v řádu několika miliónů korun.

V areálu Pražských služeb ve Vysočanech byla zprovozněna moderní linka na třídění kovových obalů. Poloautomatická linka je vybavena technologií, která odděluje železné a neželezné kovy.

Měření emisí, kontroly lokálních topenišť pomocí dronů, výměny starých kotlů. To byla hlavní témata konference česko – polského projektu i-AIR REGION.

Pardubický kraj má za sebou čtyři úspěšné výzvy kotlíkových dotací pro vlastníky rodinných domů na území Pardubického kraje. V září tohoto roku bude vyhlášena pátá výzva, ve které bude rozděleno 176,5 milionů korun.

Společnost Mayr-Melnhof Holz Paskov s.r.o. byla pokutována inspektory z Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ostravě.