AKTUALITY

Vodovody a kanalizace Zlín (VaK Zlín) ve spolupráci s provozovatelem sítí, společností Moravská vodárenská, a.s. (MOVO) začaly realizovat speciální plán opatření pro lepší řízení dodávek vody na vodovodní síti ve Zlíně.

Objem elektřiny odebrané v síti veřejných dobíjecích stanic Skupiny ČEZ od ledna do konce září letošního roku se vyšplhal na 1,334 milionu kWh a o více než 39 % překonal statistiku za celý loňský rok.

O dotace v poslední, již ukončené výzvě, na výstavbu v pasivním standardu se obce doslova popraly.

Pardubický kraj dokončil během jednoho roku modernizaci čistírny a odpadních vod (ČOV) v Albertinu, odborném léčebném ústavu Žamberk.

Dlouhodobě plánované jednání s hejtmanem Libereckého kraje a obcemi svolal  ministr životního prostředí Richard Brabec.

Starostové pěti městských obvodů si ve středu 6. listopadu převzali z rukou náměstka primátora Radima Babince klíče od nových vozidel ALKÉ ATX N1 340 EDH na elektrický pohon. Aktuálně má město k dispozici již 64 ekovozů, z toho 43 na CNG a 21 elektroaut.

Budova je plně skrytá pod zemí, světově ojedinělá je i betonová ochranná schránka biologické linky. Jedinečnost spočívá především v možnosti hermetického uzavření, které brání úniku látek do okolního prostředí, a to například v případě povodní.

Vedení Prahy zve veřejnost na první společné veřejné sázení stromů, které se uskuteční v sobotu 9. listopadu 2019 ve Stromovce v rámci akce Zastromuj Prahu.

Dvě pokuty v celkové výši 350 tisíc korun uložili inspektoři z Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Praze společnosti ALPENA NATURA s.r.o. za neumožnění kontrol.

Drogerie ROSSMANN a společnost Henkel spojily síly v  boji proti jednorázovým plastovým obalům. Od listopadu 2019 ROSSMANN zavádí ve vybraných pobočkách v České republice plnicí stanice na značkovou drogerii bez obalu.