Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

56. Dny malých obcí Olomouc

Datum konání: Nov. 29, 2022, 9 a.m.
Místo konání: Olomouc

| zdroj: Triada0

dmo
zdroj: Triada
Datum konání: Nov. 29, 2022, 9 a.m.
Místo konání: Olomouc

Na 56. Dnech malých obcí se objeví 5 bloků – bloky Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva financí, Ministerstva vnitra a blok Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje představit nový IROP a podporu obcím pro dobrovolné hasiče, zelenou infrastrukturu obcí, mateřské školky, školy a školská zařízení, infrastrukturu pro cestovní ruch, obecní knihovny a komunikace pro pěší.

Blok Ministerstva životního prostředí se chystá zaměřit na energetické úspory a obnovitelné zdroje – snížení energetické náročnosti veřejných budov, obnovitelné zdroje – tepelná čerpadla, kotle na biomasu, solárně termické a fotovoltaické systémy, kombinovaná výroba tepla a elektrické energie. Taktéž se pravděpodobně objeví podpora projektů v oblasti hospodaření s vodou a s odpady.

Blok ÚOHS se chystá představit kroky, jak správně postupovat při zadávání veřejných zakázek, objasní účastníkům zákonné požadavky a pravidla při nakládání s veřejnými prostředky obce.

Na bloku Ministerstva financí spíkři chtějí promluvit o péči řádného hospodáře při nakládání s finančním rozpočtem obcí, o zásadách hospodaření v současné ekonomické situaci. Také plánují představit návrh rozpočtu obcí na rok 2023 a výhled daňových příjmů.

Blok Ministerstva vnitra se plánuje soustředit na základní pravidla práce zastupitelstva obce z pohledu kontroly a dozoru veřejné správy.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.