Přidejte se k velkému jarnímu úklidu

| zdroj: uklidmecesko.cz0

uklidmečesko
zdroj: uklidmecesko.cz

Před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 6. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko již přes 3 600 nahlášených úklidů.

O nastávajícím víkendu se mohou dobrovolníci k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na https://www.uklidmecesko.cz/map/ a také se mohou těšit na tradiční fotosoutěž. Uklízet se bude v dubnu dokonce i v Českém Banátu v Rumunsku.

Letošní zájem o dobrovolnické uklízení je opět rekordní, v minulých týdnech tak organizátoři řešili především logistiku celé akce. „Rozesíláme celkem 3 200 balíčků s úklidovým materiálem. K místním organizátorům v nich putuje bezmála 150 000 pytlů na sběr odpadků a také pracovních rukavic,“ sdělil za organizátoryMiroslav Kubásek.

Ruku v ruce se zajištěním úklidového materiálu proběhla i příprava a výzva k zapojení se do letošní fotosoutěže. Každý dobrovolník se tak může zúčastnit tradiční fotosoutěže o zajímavé ceny od společnosti Canon. Novinkou je kategorie „Bike“, která vznikla díky spolupráci s firmou nextbike. Díky ní mohou také letos všichni účastníci akce Ukliďme Česko využít k cestě za úklidemsdílená kola zdarma.

Těší mě, že je Komerční banka i letos partnerem tohoto projektu. Zároveň mám obrovskou radost, že se naši zaměstnanci aktivně zapojují napříč Českou republikou. Úklidové akce probíhají na celém území s cílem uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Je důležité udržovat prostředí, ve kterém společně žijeme, čisté, bez odpadků a udržitelné pro další dekády. Je jen na nás, jak naše okolí vypadá,“ říká Šárka Nevoralová, tisková mluvčí Komerční banky.

V dubnu se bude uklízet dokonce i v rumunském Banátu. „Stáže v zahraničí nebývají jen o zábavě, ale i o činnostech, které mohou zlepšit místo působení k lepšímu. Jelikož si při každodenních procházkách přírodou všímáme velkého množství jak drobného odpadu, tak i rozsáhlých černých skládek, rozhodli jsme se spojit síly a uklidit co nejvíce takového odpadu,“ sdělila organizátorka úklidu Alena Hubáčková. Akce Ukliďme Eibenthal v Českém Banátu připadá symbolicky na sobotu 20. dubna, „předvečer“ tradičního Dne Země. Úklidu se zúčastní děti různého věku, obyvatelé Eibenthalu v čele se stážisty, ktěří v Eibenthale momentálně působí. Úklidová akce je jako jedním z programů chystaných v tzv. Zeleném týdnu, kdy si děti ve škole připomínají, jak důležitá naše planeta je a co vše pro ni můžeme udělat.

Pokud chcete odlehčit přírodě a udělat dobrý skutek, vydejte se nejprve na www.UklidmeCesko.cz. Zapojení dobrovolníků je pak velmi jednoduché, stačí se podívat do mapy úklidů a zde si vybrat ve svém okolí ten svůj, ke kterému se připojíte. A v sobotu 6. dubna jdeme na to!