„My třídíme nejlépe,“ slaví obyvatelé Salačovy Lhoty, Obrataně, Pacova a Havlíčkova Brodu

| zdroj: Kraj Vysočina0

zdroj: kr-vysocina.cz

Vyhlášení vítězných obcí v soutěži My třídíme nejlépe za rok 2023 se uskutečnilo první květnový čtvrtek v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.

„Ocenili jsme vítěze posledního ročníku soutěže obcí v efektivitě sběru tříděného odpadu a elektra. Za neúnavnou osvětovou činnost, budování a udržování sběrné sítě děkujeme všem spolupracujícím kolektivním systémům, obcím i svozovým společnostem, oceněným obcím blahopřejeme a za velmi dobré třídění komunálních odpadů patří poděkování všem zodpovědným občanům Kraje Vysočina,“ uvedl Pavel Hájek, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životní prostředí. Soutěž pořádá Kraj Vysočina ve spolupráci s kolektivními systémy EKO-KOM, a. s., ASEKOL, a. s., a ELEKTROWIN, a. s.

Nejlépe třídící obce jsou následující:

Hlavní soutěž (účinnost tříděných obalů ve vztahu k produkci směsného komunálního odpadu a vyrovnanost sběru v komoditách papír, plast, sklo, nápojový karton, kovy), data z výkazů společnosti EKO-KOM, a. s.:

jhgfd

Vítězné obce v hlavní soutěži „My třídíme nejlépe“ obdržely od kraje diplom a poukazy na věcné dary z recyklovaného textilu a plastu v hodnotě 35 000 Kč, 25 000 Kč a 15 000 Kč.

„Věcné dary ve formě mobiliáře z recyklovaných materiálů ukáží veřejnosti v oceněných obcích možnosti recyklace a konkrétní využití vytříděného odpadu. Má to smysl, třiďme odpad!“ doplnil Pavel Hájek.
Společnost EKO-KOM, a. s., kterou na slavnostním odpoledni zastupovala Martina Filipová, navíc jako odměnu připravila pro zástupce vítězných obcí dvoudenní exkurzi na severní Moravu, kde budou mít příležitost navštívit bioplynovou stanici zpracovávající gastroodpad, prohlédnout si novou technologii na recyklaci vytříděného plastu nebo moderní dotřiďovací linku na směsný komunální odpad.

Zástupci kolektivního systému Asekol, a. s., Pavel Peroutka a Daniel Šafář, předali vítězům doplňkové soutěže finanční částku 30 000 Kč. V doplňkové soutěži kolektivního systému Elektrowin, a.s. obdrželi zástupci vítězných obcí od předsedy představenstva Romana Tvrzníka a regionální manažerky Hany Soudkové finanční částky 12 000 Kč, 10 000 Kč a 8 000 Kč.

O kulturní program se postarali žáci a pedagogové Základní umělecké školy Jihlava.

Pořadí obcí v jednotlivých velikostních kategoriích hlavní soutěže ročníku 2023, pravidla soutěží 2024 a další informace k odpadovému hospodářství naleznete na webových stránkách Kraje Vysočina.